Sifonik Sistem

Egeroof sifonik sistemlerinde akışkanın enerji denkliği prensibinden yararlanılmaktadır. Bu sayede su herhangi bir eğim olmaksızın çatıdan ya da oluktan rahat bir şekilde tahliye edilmektedir.

Sifonik sistemlerin uygulanmasında meteorolojiden alınan “Standart zamanlarda görülen en büyük yağış değeri” baz alınarak şekillenmektedir. Bu son 100 yılda 5 dakikada görülen yağış değerlerini kapsamaktadır.

Egeroof olarak sifonik sistemlerde Çatı Nicoll’u tercih etmekyiz. 1956’dan bu yana yağur suyu drenajı kategorisinde hizmet veren Çatı Nicoll hem yenilikçi hem de diğer HDPE malzemelere nazaran daha düşük genleşme oranına sahip profesyonel çözümleri bizlerle buluşturuyor. Tarafımızca uygulanacak olan bu çözümün maksimum güvenlikte bir sistem olduğunun altını çizmek isteriz.

Sifonik sistemlerde kullandığımız Flixible ara bağlantı boruları sayesinde genleşmeler kontrollü bir şekilde gerçekleşiyor ve bu sayede ısıl genleşmeden kaynaklanan sorunlara da profesyonel bir çözüm sunulmuş oluyor. Ek olarak sistemde yer alan gözlem kutuları aracılığıyla risk yönetimi ve kontrolü çok daha kolay sağlanıyor.

Egeroof olarak yüksek hidrolik kapasiteli süzgeçler kullanıyoruz. Beraberinde çatı yalıtım malzemeleri ve metal gizli derelere özel çok geniş bir ürün yelpazesi ile sifonik sistemleri destekliyor ve sizlere geniş ürün yelpazeli çözümler sunuyoruz.

Son olarak HPTP yapıştırmalı özel sistemler sayesinde PE malzemeleri kullanırken kaynaklanan işçilik hatalarını da sıfıra indiriyoruz. Bu sayede siz değerli müşterilerimize güvenli ve sızdırma yapmayan çözümler sunuyoruz.

Sifonik sistem yararları nelerdir?

  • Sıradan sistemlere göre daha az parça ile uygulama tamamlanır
  • Daha az parça daha kısa kurulum süresi demektir
  • Yatay sistemde entegrasyon sağlanabildiği için her türlü binada uygulanabilir
  • Çoklu yağmur çıkışları tek ana hatta bağlanabilir
  • Yağmur iniş borusunda tam kontrol sağlandığı için tasarım ve çeşitlilik imkanı sunulur
  • Yağmur suları özel sistemler aracılığı ile -dilenirse, geri dönüşüm için kullanılabilir
  • Genelde bina içerisine yerleştirilen borular görsel açıdan estetiği bozmaz
  • Sifonik sistemlerde fazla akış sağlandığı için temizlik konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Bu da bakım masraflarınızın azalması anlamına gelir.

Projeleriniz ve

daha detaylı bilgi için

Bize Ulaşın